Arka Kapı Dergi Sayı 13

Arka Kapı Dergi Sayı 13 (Turkish)

 • Haziran 2022 Siber Güvenlik & Bilişim Etkinlikleri
 • COVID-19 Pandemi Sürecinde Dijital Yaşam ve Son Kullanıcı Güvenliği Hakkında - Ömer Yerlikaya
 • Facebook 533m Veri Sızıntısı Analizi - Abdullah Çiçekli
 • PRISM - NSA Tüm Dünyayı Neden ve Nasıl İzledi? - Oğuz Aydınyılmaz
 • Faturayı Yapay Zekâya Kesmek Adil mi? - Gönül Aycı
 • T-POT Honeypot Nedir? Nasıl Kurulur? - Erdinç Tandoğan
 • Kripto Para Pisasasına Merhaba - Şahin Solmaz
 • Mavi Takım Yolunda İlk Adım - Cemal Taner
 • Android’de Frida Öğreniyorum - III - Mertcan Coşkuner
 • Broken Authentication - Neslihan Helvacıoğlu
 • Siber Güvenlikte Purple Team Yaklaşımı ile Cobalt Strike Saldırısı ve Tespiti - İbrahim Baloglu
 • Taklit Aslına Övgüdür: Device Spoofıng’e Dair Gözden Kaçan Ayrıntılar - Ziyahan Albeniz
 • Tünelin Ucundaki Işık: SSH Port Forwarding - Arka Kapı
 • 2021 Yılının Siber Güvenlik İstatistikleri - Arka Kapı

Arka Kapı Dergi Sayı 13
Price: FREE!
Buy

Uzunca bir aradan sonra yazacak çok şey birikti.

Bayram tebriği ile hızlıca başlayalım. Bu yazının yazıldığı tarih 1 Mayıs, Emek ve Dayanışma Günü. Tüm emekçi dostların bayramını kutlarım. Yarın da Ramazan Bayramı tüm Müslüman aleminin bayramını tebrik eder, bu iki bayram vesilesi ile ülkemize adalet, demokrasi ve refah dilerim.

*

Twitter’ın satılması, veri ifşaları, phishing saldırılarındaki korkunç artış, Türkiye’de sosyal medya düzenlemelerinin tekrar gündeme gelmesi gibi birçok hadise var ele alınacak ama gel gör ki bugün bizim için daha önemli bir gündem var, o da bu sayının dergimizin son sayısı olması...

*

Ocak, 2018 itibari ile kıymetli ağabeyim Ziyahan Albeniz önderliğinde, -karanlığa söveceğine bir mum da sen yak- felsefesi ile, Abaküs Kitap iş ortaklığı ile başlattığımız dergi faaliyetlerinin maalesef sonuna geldik. Dergi faaliyetlerine son verme zorunluluğumuzun nedeni gönüllülük esaslı sürdürdüğümüz bu faaliyetlerin, pandemi öncesi başlayan zorlu koşullar ve akabinde pandemi süreci ile birlikte hayatın her alanında çok daha zor olan sürdürülebilirlik direncinin kırılması oldu bizim için. Üretim maliyetlerinde yaşanan ciddi artışlar, ülkenin ekonomik koşullarının etkilediği dergi satışları gibi nedenlerden dolayı bu kararı almak zorunda olduğumuzu üzülerek bildiriyoruz.

ama mutluyuz, çünkü;

Bugüne kadar birbirinden güzel onlarca dergi sayısı ve yüzlerce makale yayımladık. Özel sektörden kamuya kadar birçok kurumun, ve yüzlerce abonenin ilgisine nail olduk. Birçok etkinlik düzenledik, üniversitelere konuşmacı olarak misafir olduk, etkinliklere katılımcı olduk, öğrenci dostlarımıza ve onların kulüplerine elimizden gelen desteği sağlamaya özen gösterdik. Milli Eğitim projelerine destek olduk.. Velhasıl hacking kültürünü yaşamak ve yaşatmak için elimizden geleni yaptık. Dolayısı ile içimiz rahat, ve çok şükür mutluyuz.

Zor olan kötü haberi verdik, şimdi sıra iyi haberde!

Derginin bu sayısı itibari ile tüm sayılarını ücretsiz erişime, halka açıyoruz keyifle okuyunuz.. :)

kıymetli abonelerimiz,

Abonelikleri devam eden abonelerimizin [email protected] adresi üzerinden bizlere abone bilgisi ve hesap numarası ile ulaşmaları doğrultusunda ilgili iade işlemleri yapılacaktır.

teşekkür:

Öncelikle emeğine paha biçmenin mümkün olmadığı kıymetli yazarlarımızın, siz değerli takipçilerimizin, iş ortaklarımızın, yayında yapımda emeği geçen tüm dostların ve son olarak kıymetli ekip arkadaşlarımızın emekleri var olsun, hepsine can-ı gönülden teşekkür ederiz. Eğer yeterince dikkatli bakarsanız her yerde Arka Kapı’nın bir izini görebilirsiniz.. :)

son söz:

ve son söz Ziyahan ağabeyden: Gök kubbe'de hoş bir sada bıraktıysak kendimizi bahtiyar sayacağız. Güvenli günler dostlar, kalın sağlıcakla.

Şahin Solmaz - [email protected]